Kişisel Site

Preseed Jel Nedir ?

3 Ocak 2011 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | Görüntülenme

Preseed jel hamilelik şansını yükseklere çıkarıyor

Amerika’dan ithal olarak gelen Pre-seed vajinal jel, cinsel ilişkiden 15 dakika önce uygulanmakta. Genellikle hamilelik şansının yüksek olduğu yumurtlama dönemlerinde kullanılması tavsiye ediliyor. Dr. Arslan, “Yumurtlama dönemlerinde sümüksü bir sıvı salgılanır. Bu yapışkan sıvı, spermlerin rahimde kalmasını sağlayarak döllenmeye yardımcı olur. Vajinal kuruluk gibi şikayeti bulunanlarda bu sıvı yeteri kadar salgılanmıyor. Pre-seed, vajinaya tatbik edildiği zaman, vajina ve rahim ağzını kaplıyor. Böylece üreme sistemi tarafından salgılanan sıvı gibi hareket ederek, spermler için en doğal ortamı sağlıyor. Ürünün pH değeri, üreme sisteminin doğal değerine uygun. Hem pH değeri hem de büyük moleküllü bitki şekeri olan ana maddesi nedeniyle enfeksiyona yol açmıyor” diyor.

Jelin erkeklere etkisi farklı. Ana maddesi olan arabinogalaktan, doğal bitki şekeri olmasının yanında antioksidan da. Antioksidan etkisiyle spermi çevresel etkilere, sperm antikorlarına karşı daha da güçlendiriyor. Bitki şekeri özelliğiyle enerji sağlayarak, yumurtaya olan yolculuğunda sperme önemli ölçüde destek sağlıyor.

www.hurriyet.com.tr/cumartesi/14444681.asp

Pre~seed nedir?  
Pre~seed, doğal yolla hamile kalmaya yardımcı-destekleyici, sperm dostu bir vajinal nemlendiricidir. Pre~seed haricindeki tüm vajinal nemlendiricilerin, jellerin, yağlandırıcıların sperm ve embriyo üzerinde zararlı etkileri olduğu klinik çalışmalarla tespit edilmiştir. Pre~seed, içerdiği doğal Arabinogalaktan bitki şekeri sayesinde antioksidan desteği vererek, spermlerin hücre yapılarını güçlendirir. Bu sayede spermlerin daha güçlü bir şekilde, yumurtaya doğru olan yolculuğunda, onlara büyük destek sağlayarak, döllenmenin gerçekleşmesine yardımcı olur. Ayrıca, kadınlarda ovulasyon(yumurtlama) dönemlerinde serviks tarafından sümüksü bir sıvı (mukus) salgılanır. Bu sümüksü sıvı spermlerin rahimde kalmasını sağlamakta ve döllenmeye yardımcı olmaktadır. Pre~seed’ in pH dengesi bu sümüksü sıvıya en uygun yapıdadır. Bu sebeple doğal yolla hamile kalmaya yardımcı-destekleyici, benzeri olmayan bir üründür. 

2008 yılı Kasım ayında yayınlanan American Society of Reproductive Medicine (Amerikan Üreme Tıbbı Cemiyeti) Uygulamalı Komite Raporlarında, Pre~seed in Doğal Üremeyi En İyi Şekilde Sağladığı yönünde tavsiye kararı verilmiştir. Bu sebeple, kısırlıkla ilgili hiçbir problemi olmamasına rağmen çocuk sahibi olmaya çalışıp başaramayan çiftlerde, IUI (aşılama) ve IVF (tüp bebek) uygulamaları öncesinde doğal yolla hamile kalma başarısını arttıran en iyi ürün olarak tavsiye edilmektedir.

Pre~seed, Dünyada ve Türkiye’de, sağlık açısından gerekli yasal izinlere sahip midir? Bunlar nelerdir? 
Pre~seed üretim yeri olan USA’ da Food and Drug Administration (FDA) – Gıda ve İlaç Dairesi tarafından onaylanmış olan Dünyada ilk ve tek vajinal nemlendiricidir. Ayrıca, Avrupa Normlarına Uygunluk anlamına gelen Conformité Européenne (CE) belgesine sahiptir. Ülkemizde ise, 25.08.2009 tarihinde TC. Sağlık Bakanlığı tarafından ithalat iznine sahiptir.Ayrıca, aşağıda yer alan dernek ve klinikler tarafından desteklenmektedir.

 Amerikan Üreme Tıbbı Derneği – American Society of Reproductive Medicine ( ASRM )
 Amerikan Androloji Derneği – The American Society of Andrology ( ASA )
 Clickman Urological Institue – Clickman Ürüloji Enstitüsü
 Clevland Clinic – Clevland Kliniği
 Washington University Departman of Obstetrics ans Gynecology – Washington Üniversitesi Obstetric ve Jinekoloji Dept.
 Washington University Health Research Center – Washington Üniversitesi Sağlık Araştırma Merkezi
 Ghent University Belgium – Ghent Üniversitesi Belçika

Benzer Konular:

  1. Aşılama Nedir ?
  2. Azospermi ve Tedavisi
  3. Mikroenjeksiyon yöntemi nedir ? Tüp bebek yönteminden farkları nelerdir ?
  4. Erkek üreme organları ve çalışma şekilleri
  5. Erkeklerde üreme ile ilgili hangi hormonlar görev alır ?

Benzer Yazılar

yumurtlama-gunuovulasyon-tarihi-nasil-anlasilir-_1[1]
Hamile kalmak için en uygun olan an yumurtlamaya başladığınız andır. Bu günden itibaren gün aşırı birlikte olursanız hamile kalma olasılığınız artar. Yumurtlama gününü tespit etmenin en kolay yolu şudur: Ovulasyon günü her kadına göre değişir. Bunu anlamak için bazal temperatür denen bir ölçüden y...
kis-hamilesi-olmak-zor-mudur-[1]
Kış mevsimi geldi çattı ve hamileler kış mevsiminde nelere dikkat etmeli kısaca bahsetmek istedim. Çünkü hamilelik döneminde ilaç kullanımı en aza indirgendiği için hasta olmamak en iyisi galiba. Öncelikle kış mevsiminde grip ve nezle çok yaygın olarak yakalanan bir hastalıktır. Zayıf bir bünyeye sahipsen...
hamile-iken-hangi-tur-muzikler-dinlenmelidir-[1]
Hamilelik döneminde annenin yükü gittikte artacaktır. Dolayısı ile daha çok enerji sarf edecektir. Bunun sonucunda da daha çabuk yorulacak,her şeye daha çok tepki verecektir. Böyle olduğu zamanlarda anne için hafif müzik çok iyi gelecektir. Hafif müzik son derece rahatlatıcı bir müzik çeşididir. Bu konuda çok faz...

Yorumlar